O nas


     Zespół weselny „BRACIA G” powstał z inicjatywy Mateusza i Andrzeja w małej miejscowości Małowista (woj.Podlaskie). Obecnie główną lokalizacją zespołu jest – Białystok.

Zespół założyli dwaj bracia Andrzej i Mateusz. Ich początkową działalnością było radio internetowe, w którym prowadzili audycję z muzyką oraz wokalem na żywo. Kiedy już zyskali doświadczenie i wszystko rozkręciło się na dobre, a ich audycje zaczęły cieszyć się coraz większym powodzeniem. Nie czekali długo i postanowili, że spróbują swoich sił na festynach i w pobliskich dyskotekach. Po wielu próbach zaczęły się występy na których zdobywali coraz to większe doświadczenie, a także rzesze fanek. Początkowo grali za piwo, które sami sobie musieli kupić. Gdy już pojawił się pierwszy przysłowiowy „grosik” od razu był przeznaczony na instrumenty i sprzęt nagłaśniający. Bardzo często podczas występów i audycji w radiu zadawano im pytanie „Czy gracie na weselach…??” – wstydliwie i ze smutkiem odpowiadali: „NIESTETY NIE”. Jednak gdy już sprzęt został zebrany w całość – POSTANOWILI TO ZMIENIĆ.

 

Po długich wieczorach, nocach i wczesnych porankach opanowali technikę gry na instrumentach: keyboard (Mateusz), gitara (Andrzej). Jednak na tym nie zakończyło się budowanie zespołu. Dzięki „stryjecznemu wujowi bratowej szwagra” do zespołu w 2014 roku dołączył Łukasz (akordeon). Od tego czasu nieustannie pracują udoskonalając swoje umiejętności. Na potwierdzenie ciężkiej pracy mogą pochwalić się podwójna nagrodą  na ogólnopolskim konkursie piosenki organizowanym przez radio JARD.