O nas


     Zespół weselny „BRACIA G” powstał z inicjatywy Mateusza i Andrzeja w małej miejscowości Małowista (woj.Podlaskie). Obecnie główną lokalizacją zespołu jest – Białystok.

Zespół założyli dwaj bracia Andrzej i Mateusz. Ich początkową działalnością było radio internetowe, w którym prowadzili audycję z muzyką oraz wokalem na żywo. Kiedy już zyskali doświadczenie i wszystko rozkręciło się na dobre, a ich audycje zaczęły cieszyć się coraz większym powodzeniem. Nie czekali długo i postanowili, że spróbują swoich sił na festynach i w pobliskich dyskotekach. Po wielu próbach zaczęły się występy na których zdobywali coraz to większe doświadczenie, a także rzesze fanek. Początkowo grali za piwo, które sami sobie musieli kupić. Gdy już pojawił się pierwszy przysłowiowy „grosik” od razu był przeznaczony na instrumenty i sprzęt nagłaśniający. Bardzo często podczas występów i audycji w radiu zadawano im pytanie „Czy gracie na weselach…??” – wstydliwie i ze smutkiem odpowiadali: „NIESTETY NIE”. Jednak gdy już sprzęt został zebrany w całość – POSTANOWILI TO ZMIENIĆ.

 

Po długich wieczorach, nocach i wczesnych porankach opanowali technikę gry na instrumentach: keyboard (Mateusz), gitara (Andrzej). Jednak na tym nie zakończyło się budowanie zespołu. Dzięki „stryjecznemu wujowi bratowej szwagra” do zespołu w 2014 roku dołączył Łukasz (akordeon). Od tego czasu nieustannie pracują udoskonalając swoje umiejętności. Na potwierdzenie ciężkiej pracy mogą pochwalić się podwójna nagrodą  na ogólnopolskim konkursie piosenki organizowanym przez radio JARD.

 

najlepszy zespół podlaskie